A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Шубківський ліцей Білокриницької сільської ради Рівненського району Рівненської області

Практичний психолог

Яцук Олександр Володимирович 

14.01.1968 р.н.

Практичний психолог ліцею.

Вища категорія.

Стаж роботи - 29 років.

Проблемна тема психологічної служби: «Оптимізація умов розвитку особистості через співпрацю з педагогами та батьками».

Графік роботи.

Понеділок – п’ятниця   9.00 – 15.00

                                                                                 «Затверджую»    

                                                                                  Директор ліцею                                          

                                                                                  Бондарчук Я.А.                              

Річний план роботи

практичного психолога

Шубківського ліцею

Яцука Олександра Володимировича

на 2024-2025 навчальний рік

 

Вступ

 

   І. Аналітична частина

 Протягом 2023-2024 навчального року здійснювався психологічний супровід освітнього процесу за основними напрямками діяльності з учасниками освітнього процесу: діагностика, профілактика, корекція, навчальна діяльність, консультування, просвіта.

Соціально-психологічні дослідження здобувачів освіти були спрямовані на виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні.

Корекційно-відновлювальна, розвивальна, просвітницька та профілактична робота із здобувачами освіти була спрямована на розвиток пізнавальної діяльності, формування позитивної мотивації до освітнього процесу, навичок самоконтролю, навичок соціально прийнятих способів вираження негативних емоцій, відповідальної поведінки, формування позитивного образу «Я», згуртування здобувачів освіти у класному колективі,  корекцію агресивності, емоційно-вольової сфери, зниження рівня тривожності, корекцію страхів, розвиток комунікативних навичок здобувачів освіти, соціальної компетенції, емоційного інтелекту, формування у дітей негативного ставлення до шкідливих звичок, навичок здорового способу життя.

Робота із здобувачами освіти молодшої вікової ланки була направлена на підготовку особистості до освітнього процесу, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, формуванню готовності до  переходу у середню ланку здобувачів освіти 4 класу, своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості.

Для дітей, які перебувають на індивідуальній формі навчання, практичним психологом спільно з командою супроводу організовано корекційно-просвітницьку роботу з дітьми з особливими освітніми потребами та реалізовано індивідуальні плани розвитку дітей.

Робота з здобувачами освіти середньої  та старшої вікової ланки була спрямована на допомогу в адаптаційний період п’ятикласників, усунення виявлених труднощів соціально-психологічного розвитку здобувачів освіти (недостатній рівень навчальних досягнень, порушення поведінки, емоційна нестабільність), міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі, зниження ризиків схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки, допомога в соціалізації здобувачів освіти 9-11 класів, профорієнтаційна робота.

Робота з педколективом орієнтувалась на оптимізацію емоційних станів, попередження «професійного вигорання», гуманізацію взаємин учасників освітнього процесу, подолання конфліктів, консультування із складних проблем в освітньому середовищі серед учасників освітнього процесу, допомогу у проведенні індивідуальної роботи із здобувачами освіти.

Головним завданням служби за 2023-2024 н. р. було:

  • Створення сприятливих умов для розвитку дитини, надання допомоги дітям з особливими освітніми потребами, встановлення зв’язків  і дружніх відношень між учнем, сім’єю та школою;
  • Забезпечення якісного психологічного супроводу навчально-виховного процесу;
  • Науково-методичне і практичне забезпечення просвітницької роботи з педагогами, учнями та батьками;
  • Орієнтація роботи на соціально-психологічну профілактику негативних явищ в учнівському середовищі, превентивну освіту, профілактику девіантної і ризикованої поведінки підлітків; формування  толерантної особистості;
  • Розвиток у дітей творчих здібностей, підтримка обдарованих учнів, формування навичок самоосвіти і самореалізації особистості;
  • Надання психологічної допомоги  переміщеним особам та сім’ям учасників бойових дій ;
  • Спільними зусиллями служби та вчителів зрозуміти особливості дитини як підростаючої особистості, яка формується в контексті її  життєвих умов, з урахуванням історії виховання, вікових, статевих та індивідуальних рис. За допомогою форм роботи служби, а саме: консультативної , психодіагностичної, корекційної та розвивальної, досліджували період адаптації  учнів ( 1, 5 класи), особистісні особливості підлітків ( 6-9 класи), визначали  професійні напрямки старшокласників, випускників (9,10,11 класи).
  •  

IІ. Цілепокладаюча частина

Освітня проблема над якою працює школа : «Підвищення рівня професійної майстерності педагога як умова всебічного розвитку учнів та формування ключових компетентностей успішної особистості випускника школи».

          Проблема служби : «Оптимізація умов розвитку особистості через співпрацю з педагогами та батьками».

          Мета служби : «Сприяти оптимізації умов розвитку особистості через    психологічну просвіту педагогів та батьків».

 

Для організації належного психологічного, соціально-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу необхідно реалізувати пріоритетні завдання на 2024-2025 навальний рік:

  1. Психологічне забезпечення освітнього процесу, супровід психічного, розумового, соціального і фізичного розвитку здобувачів освіти.
  2. Психологічне та соціально-педагогічне забезпечення та супровід навчання дітей з особливими освітніми потребами, консультативна та просвітницька робота з батьками.
  3. Робота з постраждалими внутрішньо переміщеними учнями, їхніми батьками та членами родини в адаптації до нових умов проживання і навчання, дітьми і сім’ями учасників бойових дій
  4. Посилення профілактичної роботи із протидії торгівлі людьми.
  5. Сприяти створенню психологічно безпечного освітнього середовища, провести заходи щодо попередження деструктивних асоціальних форм поведінки: вживання алкоголю, наркотичних речовин підлітками; правопорушення та злочинність серед неповнолітніх; домашнє насильство та насилля в закладі.
  6. Просвітницька робота з учасниками освітнього процесу щодо загроз, які може нести інтернет (шахрайство, спам, кібербулінг тощо).
  7. Доповнити сторінку психолога на сайті закладу,  з метою підвищення рівня комунікації з батьками та інформування з актуальних питань вікової та педагогічної психології.
  8. Провести діагностику, консультативно-просвітницьку роботу з питань адаптації до нових умов навчання.

У своїй роботі практичний психолог користуюся діагностичними методиками «Застосування мінімумів в діяльності працівників психологічної служби» за загальною редакцією В. Г. Панка, УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, 2018 р. та  за «Методичними рекомендаціями щодо впровадження циклограм діяльності працівників психологічної служби» за загальною редакцією В. Г. Панка УНМЦ практичної психології і соціальної роботи, 2017, орієнтуюсь на запити адміністрації школи та учасників освітнього процесу.

 

                        Склад служби :

Директор – Бондарчук Ярослава Аркадіївна.

Психолог – Яцук Олександр Володимирович.

Заступник директора з виховної роботи – Лустюк Юлія Аркадіївна.

Класні керівники:  Мацяк Наталія Вікторівна, Семещук Тетяна Святославівна.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень